3e Advent 2021

Symbolische schikking

Derde Advent 12 december

Lezen: Lucas 1:39-56

Wat een vrolijk stukje is dit. De levenslust spat ervan af. Maria is zwanger van Jezus en bezoekt haar oude tante die eveneens zwanger is. En als Maria haar begroet, meldt het kind van Elisabeth zich ook. Het springt op in haar buik. Vol van de Geest roept Elisabeth het uit: je bent de meest gezegende van alle vrouwen! Nog altijd is Maria voor talloze mensen wereldwijd een bron van inspiratie. Een voorbeeld hoe je je leven in dienst kunt stellen van het werk van de Heer. ‘Met hart en ziel maak ik Hem groot en vrolijk zing ik om God, mijn bevrijder.’ De zonnestralen worden talrijker.

Voor de schikking staan twee amaryllisbollen met een knop, gewikkeld in blad. Zij staan voor de ontmoeting van Maria met Elisabeth.

Twee verwanten
twee handen op één buik
de ene een profeet met mantel
de andere God in mens.