4e Advent 2021

Symbolische schikking

Vierde advent 19 december

Lezen: Lucas 1:57-80

Heel het bergland van Judea was in rep en roer. Heb je het al gehoord! Er is een kind geboren. En weet je dat hij niet naar zijn opa is vernoemd, nee ze noemen hem Johannes. En heb je ook de woorden van Zacharias gehoord? Hij loofde God. En hij zei dat zijn zoon een profeet zou worden die de weg voor de Messias bereiden zou. Hoe mooi is dat.

Dit alles zien we vandaag in de symbolische schikking. De zon straalt meer en meer en voor de schikking ligt een schrift met een pen. In dat schrift staat de naam van Johannes. Johannes was de wegbereider van Jezus. Op deze vierde zondag van advent is de vraag aan u en aan jou: Zie je ook zo uit naar de komst van de Messias?

Wat een feest
Zacharias kan weer spreken
over de grote daden van de Heer.
Hij spreekt over
liefde en barmhartigheid.
God is ons licht
Hij is de zon van ons bestaan!