5e zondag 40-dagentijd 2016

Symbolische schikking

13 maart de 5de zondag in de veertigdagentijd

Judica: Doe mij recht

Lezing: Lucas 20:9-19

hele schikking 5e zondag 13032016In de schikking zien we druiventakken, druiven en een steen met scheve hoeken. Jezus vertelt een aangrijpend verhaal over pachters van een wijngaard die de macht overnemen. Ze ranselen de knechten van de eigenaar af en vermoorden zijn zoon. De zoon uit het verhaal wordt door Jezus vergeleken met een steen die door de bouwers van de tempel opzij werd gelegd.

‘Om een boog sluitend te maken paste geen enkele steen behalve die steen met de scheve hoeken’. Vandaag vieren we de maaltijd van de Heer. Alles schoenen staan weer in de goede richting. En wij gaan op weg naar Pasen achter Hem aan.

 

De steen die door de tempelbouwers

verachtelijk was een plaats ontzegd

werd tot verbazing der beschouwers

ten hoeksteen door God zelf gelegd.