Inspiratiedag 2017-2018

Inspiratiedag seizoen 2017-2018 “Open huis”

Vorige week zaterdag 02 september vond de jaarlijkse inspiratiedag van onze kerk plaats. Een moment waarop uw kerkenraad en pastoraal bezoekers bij elkaar komen rondom het nieuwe jaarthema. Voor het komend seizoen is dit het thema “Open huis”. Zoals inmiddels bijna gebruikelijk, zochten we ook dit jaar weer een onderkomen in een buurgemeente. Ditmaal werd het Dalemse Kerkje aan de Merwededijk bezocht; Een bijzondere en inspirerende omgeving om met elkaar over het thema van gedachten te wisselen. In de ochtend werd onder meer het programma voor het groot huisbezoek doorgenomen en besproken. Hoogtepunt daarbij was het stellingenspel waarbij soms verrassende keuzes werden gemaakt die tot de nodige hilariteit maar ook serieuze vragen leidden. Na een korte wandeling waarbij de kerk nu en in de toekomst in tweetallen werd besproken, volgde een lunch van zelf meegebrachte etenswaar.

 De middag werd creatief ingevuld en begeleid door Wim Nuninga (docent beeldende vakken bij kunst & tekenwerk). Allereerst zochten we kernwoorden die pasten bij het thema van ‘open huis’ (laagdrempelig, gebed, inspiratie, boodschap, muziek, etc). Daarna werden we uitgedaagd om ieder één woord te kiezen en dat als thema uit te werken in een (open) huis van karton. Hoewel de opdracht in eerste instantie wat buiten de gebaande paden lag, ontsproot zich al snel een vorm van creativiteit het fanatisme die z’n weerga niet kent. Karton, lijm, verf en stiften werden naar hartenlust ingezet om er het mooiste van te maken. Dankzij het heerlijke zonnige weer konden we buiten aan de slag en werd het al met al een gezellige, zinvolle en zingevende dag waarvan u het fysieke resultaat kunt bekijken in de Ontmoetingsruimte van de kerk. We vertrouwen erop dat we goed voorbereid en geïnspireerd rondom dit thema het nieuwe seizoen met elkaar in kunnen gaan.