VET – Verslag informatieavond NLB 3 juni

We kwamen samen om te horen over het Liedboek.
Voor ons nieuw, voor anderen gemeenten al bekend.
Na 40 jaar vernieuwd. Maar we kennen ons oude Liedboek toch nog niet helemaal?
Waarom dan nu iets nieuws?

Omdat we anders vieren, anders beleven en anders begeleid worden tijdens het zingen.

Omdat de wereld om ons heen verandert en we liederen kennen uit andere windstreken.
Omdat we andere bewerkingen kennen van Psalmen en gedichten, passend bij de week, het jaar, ons leven en de wereld om ons heen. Omdat het Liedboek een boek is om uit te zingen, maar ook te bidden in huis en kerk. Alle dagen van de week.

Wat een inspirerende avond was het om te horen over het ontstaan en de samenwerking van kerken en drukkers.  Over de componisten en tekstschrijvers. Wat een rijkdom om te mogen ervaren wat het (nieuwe) Liedboek ons biedt. Gedichten, gebeden, de bekende Psalmen, de liederen uit alle windstreken. Wat hebben we fijn gezongen met elkaar. Begeleid met klanken die pasten bij de stemming van de liederen.

Vanaf 5 juli gaan we het gebruiken. We mochten deze avond al iets ervaren van de brede inzetbaarheid  het Liedboek om te ‘zingen en bidden in huis en kerk’

Niek en ds Morsink NLBavond

Bedankt Ds. Geertien Morsink uit Zeist, voor het delen van uw kennis. Bedankt Niek voor je mooie begeleiding. Bedankt Annelies voor je stuwende kracht. Bedankt gemeenteleden, fijn dat u er was.

Reacties zijn gesloten.