ZWO dienst 29 oktober; Vrouwen voor een sociale kerk  

Na 36 jaar burgeroorlog is er nog steeds geweld in Guatemala.
Veel vrouwen lijden dagelijks onder (huiselijk) geweld en discriminatie. Veertig procent van de bevolking is inheems.
Zij voelen zich vaak minderwaardig. Bij de organisatie Cedepca kunnen ieder jaar 120 vrouwen en 80 mannen een theologische opleiding volgen. Ook zijn er trainingen waarin men leert omgaan met conflicten en opstaan tegen onrecht. Zo ontstaat een sociale kerk, waarin ook vrouwen hun stem laten horen.

De bevrijdende kracht van het Evangelie
Vrouwen werken samen met Cedepca aan hun eigenwaarde en zelfvertrouwen. Ze raken geïnspireerd door de bevrijdende kracht van het Evangelie. Ieder jaar volgen 700 vrouwen de cursussen. Het verandert hun leven en maakt hen weerbaar.
Cedepca verspreidt ook allerlei materialen over omgaan met relaties en geweld. Zo’n 90 vrouwen krijgen juridische en pastorale ondersteuning. Veel vrouwen die de cursussen volgen zetten hun kennis weer in als vrijwilliger, bijvoorbeeld als begeleider bij Cedepca. Werkt u mee aan een kerk die opstaat tegen onrecht en geweld?  (wk)
Lees meer op: www.kerkinactie.nl/cedepca

Reacties zijn gesloten.