De Taal van de Tafel door Drs. Sytze de Vries

Drs. S.L.S. de Vries is theoloog, dichter/ schrijver op de terreinen van Bijbelse theologie, liturgie en kerklied; was onder andere predikant van de Oude Kerk in Amsterdam.

In het nieuwe Liedboek voor de Kerken zijn maar liefst 120 teksten van zijn hand.
Drs. de Vries komt spreken over de taal van de tafel:
In een katholieke kerk staat een tafel centraal, in een protestantse kerk doorgaans een kansel. Maar in wat nieuwere gebouwen heeft ook een tafel een plek gekregen. Met welk doel? Waar wordt hij voor gebruikt?

Van origine wordt de kerk zelfs wel een ‘tafelgemeenschap’ genoemd. Waarom en wat zegt óns dat? Die tafel is zelfs de voorloper van de Voedselbank. Heeft dat betekenis voor ons kerk-zijn? Ook voor de manier waarop wij de Maaltijd van de Heer vieren? Waarom werd de collecte vroeger ook wel ‘de dienst der offerande’ genoemd?

Op deze en andere vragen hoopt Sytze de Vries in te gaan. Waar dat verhelderend is, soms ook met een enkele liedtekst.

Waar: Bijgebouw van de kerk Gereformeerde kerk Jan Steenstraat 5 Boven Hardinxveld
Wanneer: 23 februari 2023
Aanvang: 20.00 uur (19.45 koffie/thee)
Kosten: Vrije bijdrage

Reacties zijn gesloten.